Konferencje, seminaria

School of General Relativity, Astrophysics and Cosmology (Uniwersytet Warszawski i POTOR)

Pragniemy poinformować o pierwszej edycji School of General Relativity, Astrophysics and Cosmology (Szkoły Względności Ogólnej, Astrofizyki i Kosmologii) na Uniwersytecie Warszawskim i POTOR. Nasza szkoła dedykowana jest doktorantom i postdoktorantom prowadzącym badania w zakresie ogólnej teorii względności. Szkoła letnia będzie podzielona na dwie części: pierwsza odbędzie się na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w dniach 24-29 lipca, a druga w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach w dniach 31 lipca – 4 sierpnia.

Strona internetowa konferencji to: http://conferences.fuw.edu.pl/event/5/

Mamy również przyjemność przedstawić wykładowców i kursy, które będą prowadzone podczas pierwszej części szkoły:

– Abhay Ashtekar: Gravitational waves: interplay between mathematical foundations and observations,

– Rod Gover: Conformal and related techniques for applications in GR,

– Ruth Gregory: On the Nature and Mathematics of Black Holes,

– Piotr Jaranowski: Post-Newtonian General Relativity and Gravitational Waves,

– Adam Pound: Self-force theory and the gravitational two-body problem,

– Olivier Sarbach: Particle motion and dynamics of a Vlasov gas in the exterior of a Kerr black hole,

Program drugiej części szkoły zostanie ogłoszony w najbliższym czasie.

Rejestracja rozpocznie się wkrótce.

Opłata konferencyjna wynosić będzie: 50 EUR za pierwszą część szkoły (pokryte przerwy kawowe), 200 EUR za drugą część (autobus Warszawa-Chęciny-Warszawa, pełne wyżywienie, zakwaterowanie)

Organizatorzy czynią starania o pozyskanie dodatkowych funduszy na pokrycie kosztów uczestnictwa dla niektórych uczestników, którzy nie posiadają własnych środków finansowych.